Čia – naujas projektas Lietuvoje

Šis projektas yra gimęs iš didelio noro sukurti erdvę, kur suinteresuoti tėveliai, seneliai, mokytojai, darželio aukletojai ir pan. užsuktų iškilus klausimams:  kaip/ kur/ kada  vaikui naudotis informacinėmis technologijomis? Didžiausias projekto uždavinys – apibrėžti, kaip išmokinti vaikus tikslingai bei prasmingai naudotis informacinėmis technologijomis.

IT vis dar yra naujovė ne vieno lietuvio namuose. Ypač skurdus yra supratimas apie technologų prasmingumą ir tinkamą jų panaudojimą. Nešiojami IT įrenginiai vis dar kelia neigiamas asociacijas, ypač jei šnekama apie vaikus. Užtenka paskaitinėti komentarus internete prie straipsnių, kur linksniuojamos IT ir vaikai, ir tampa aišku, kad gana didelė dalis tevelių yra nusiteikę prieš tai, kad jų vaikai naudotųsi planšetėmis ar pan. Argumentai yra paprasti: IT gadina akis ir apskritai sveikatą. Tai yra netiesa. Sveikatą gadina netinkamas naudojimąsis IT, bet ne pačios informacinės technologijos.

Tikimės, kad šis projektas padės suprasti apie informacinių technologijų poveikį, paskirtį ir tinkamą panaudojimą, kai viso to centre yra mūsų mažieji.

Kadangi šis projektas dar tik įsibėgėja šiuo metu puslapio turinys plečiasi, t.y. nauja informacija yra patalpinama kasdien. Jei norite automatiškai gauti Vaikas ir IT naujienas spauskite čia.

Sėkmės informacinių technologijų pasaulyje. Kviečiame sekti mūsų veiklą, naujienas ar tiesiog prisijungti prie projekto. Tikimės, kad šis projektas sulauks jūsų palaikymo ir patarimų, kaip projektą tobulinti. Rašykite, klauskite, siūlykite idėjas…

dad showing girl how to use ipad

„Vaikas ir IT“ socialiniuose tinkluose

‘Vaikas ir IT’ tikslas yra rinkti ir platinti naujienas ir žinias apie vaiko ir informacinių technologijų sąveiką bei šią sąveiką lydinčius pavojus ir naudą. ‘Vaikas ir IT’ projektas yra orientuotas į tėvelius, senelius bei specialistus, kurie dirba su vaikais mokyklose, darželiuose.
Šio projekto filosofija yra sukurti erdvę, kur tėveliai, seneliai, mokytojai galėtų surasti informaciją apie vaiko ir IT sąveiką. Vienas iš pagrindinių tikslų yra suburti bendruomenę, kuri galėtų pasidalinti patarimais, ar tiesiog dalintis patirtimi. Vaikas ir IT yra labai aktuali diskusijų tema šiomis dienomis. Moksliniai tyrimai šioje srityje dar yra nesubrendę t.y. nėra vienareikšmiškos nuomonės ar IT yra vaiko priešas ar draugas. Yra aišku tik viena – vaikui labai reikia suaugusiųjų patarimo, kaip teisingai naudotis IT.

Projekto tikslai

  • Pristatyti esamas informacines technologijas tinkamas vaikams
  • Apibrėžti informacinių technologijų naudojimo principus
  • Pateikti vaikų raidos specialistų rekomendacijas, apie taip, kaip vaikai turėtų tinkamai naudotis informacinėmis technologijomis
  • Pristatyti mokslinių tyrimų/studijų rezultatus, straipsnius, kurie liečia vaikų naudojimąsi informacinėmis technologijomis
  • Pagal parinktus kriterijus pristatyti ir apžvelgti esamas lietuviškas programėles (Apps) skirtas vaikams