Vaiko sveikata – ko gero didžiausiais tevelių rūpestis

Technologijų poveikis sveikatai – tikriausiai viena iš tų temų, kur kiekvienas lietuvis ir ne tik lietuvis, turi ką nors pasakyti. Čia kaip ir apie krepšinį – kiekvienas turi nuomonę, kaip gerai/blogai komanda sužaidė, bet ne kiekvienas komentuojantis ar kritikuojantis yra susipažinęs su krepšinio taisyklėmis ir subtilumais.

Nėra dienos, kad spaudoje, internete, nebūtų linksniuojamas technologijų poveikis sveikatai ir apskritai gyvenimo kokybei. Yra prirašyta kaip ir kiek technologjos kenkia akims, provokuoja nugaros skausmus ir pan. Mokslininkai jau senokai tyrinėja informacinių technologijų padarinius žmogaus organizmui. Vistik, vienos nuomonės nėra. Skaitant forumus, spaudą tampa aišku, kad didelė dalis lietuvių vis dar nenoriai įžiūri teigiamą technologijų poveikį vaikų raidai ir tobulėjimui. Retas kuris šneka apie tai, kaip tinkamos pagal amžių programėlės lavina vaikus, kaip iš tiesų reikėtų naudotis planšetėmis ir pan. Vaikai juk viso šito nesupranta. Vaikai, kaip ir suaugusieji, galėtų valandų valandas spoksoti ekraną. Tai mūsų, tėvų, atsakomybė bei pareiga išmokyti savo vaikus žiūrėti kritiškai į informacines technologijas ir jų panaudojimą.

Juk beveik kiekvienas iš mūsų kone kasdien “kalame” savo vaikams į galvas, kad saldainiai, gaivieji gėrimai ir kiti cukraus prikimšti produktai nėra sveika (dideliais kiekiais). Bet prisipažinkime, retas vaikas užauga neragavęs saldainio. Tačiau, tai nereiškia, kad vaikas gauna saldainį kiekvieną kartą jo užsinorėjęs.

Dažnai vietoj saldainio, savo vaikams siūlome obuolį, kriaušę ar kitą vaisių/daržovę. Lygiai taip, mes turėtumėme aiškinti vaikams apie informacines technologijas t.y. kas per daug tas nesveika. Viskas su saiku. Tačiau svarbu nepamiršti, kaip teisingai bei prasmingai naudotis IT. Skaitykite patarimus bei vaiko raidos pecialistų rekomendacijas.