Ar tikrai Informacinės Technologijos

yra didelis baubas vaikams?

Kone kasdien spauda bei internetas mirga straipsniais apie IT žalą vaikų sveikatai ir pan. Retai kada galima pamatyti informaciją apie IT naudą mokymuisi ir tobulėjimui ar apie tai kaip vaikai turėtų naudotis IT įrenginiais, kad šie nekeltų pavojaus sveikatai.

Ar iš tikrųjų kompiuteriai, planšetės bei išmanieji telefonai yra didelis vaikų priešas?

Daugelis su nerimu stebi vaikus naudojant informacines technologijas. Tai – suprantama, nes netinkamai naudojantis IT iškyla pavojus vaikų, ir ne tik vaikų, sveikatai bei gerbūviui.

Vaikai mėgsta naudotis informacinėmis technologijomis. Vis dažniau galima išvysti darželinukus tikslingai braukant pirštu Ipad ar panašiai. Dažniausiai vaikų pamėgtos technologijos: išmanieji telefonai, TV, kompiuteriai, planšetės.

Informacinės technologijų panaudojimo galimybės – beribės. Vaikai – trapūs, imlūs, smalsūs ir greitai absorbuojantys informaciją ir pasaulį, kuris juos supa.

Dažnai galima išgirsti tėvų nuostabą, kad vaikas išmoko naudotis planšete per kelias dienas.  Vaiko smalsumas ir dar nepilnai išsivystęs baimės jausmas sukuria erdvę vaikui išbandyti, pažinti, tobulėti. Tik pradėjęs naudotis planšete (ar kitu IT įrenginiu) vaikas nesuvokia, kad kažką galima sugadinti ištrinti ar panašiai –  t.y. vaikas nejaučia baimės spausti tą ar šitą mygtuką, liesti planšetės ekraną. Bebaimis naudojimąsis planšete leidžia vaikui greitai pažinti jos valdymo ypatumus.

Dar gana nedrąsiai IT skverbiasi į vaikų darželius bei mokyklas. Žemiau galite rasti informacijos apie tikslingą bei prasmingą IT panaudojimą darželyje, mokykloje bei namuose.

IT darželyje

Kaip? Kur? Kada?

IT panaudojimo darželyje galimybės

Noriu sužinoti daugiau

IT mokykloje

Kaip? Kur? Kada?

IT panaudojimo mokykloje galimybės

Noriu sužinoti daugiau

IT namuose

Kaip? Kur? Kada?

IT naudojimosi namuose galimybės

Noriu sužinoti daugiau