Vis daugiau ir daugiau vaikučių naudojasi planšetėmis. Tai realybė, nuo kurios nusisukti, šiukštu, negalima. Geriau savęs paklausti: ką aš, kaip mama ar tėtis, galiu padaryti, kad mano vaiko naudojimąsis planšetė būtų saugesnis. Iš tikrųjų, tėvelių rolė čia yra labai svarbi.

Jeigu vaikutis yra dar mažas, prisėskite šalia vaiko kai šis naudojasi planšete. Taip jūs galėsite vaikui parodyti, kaip naudotis planšete ar tiesiog atsakysite į vaikui iškilusius klausimus. Labai svarbu yra, kad nuo pirmų naudojimosi planšete dienų vaikas jaustų, kad nepaisant to, kad jis naudojasi planšete, mama ir tėtis yra šalia, ir jų visada galima pasiteirauti, paklausti, jiems galima parodyti ar panašiai.

Jeigu vaikas yra vyresnis, stebėkite kokiomis programomis naudojasi ir kokiuose internetiniuose puslapiuose lankosi jūsų vaikas. Tai galite padaryti tiesiog patikrinę planšetės naršymo istoriją (angliškai ‘browsing history’)

Jeigu jūsų planšetės operacinė sistema yra Android, atidarius Chrome naršyklę spauskite Menu (1) ir pasirinkite Istorija (angliškai ‘History’) (2).

kelias į naršymo istoriją chrome naršyklėje

Jeigu jūs įsigijote Apple firmos planšetę (iPad), apie privatumo nustatymus galite sužinoti čia.

Planšetės, visų pirma, yra skirtos suaugusiems. Taigi, įsigijus naują planšetę skirkite keletą minučių naujos planšetės konfigūravimui, kad užtikrintumėte, kad jūsų vaikas saugiai galėtų naudotis nauju įrenginiu.

Android ir Apple planšetės leidžia tėveliams nustayti amžiaus cenzą programėlėms (angliškai ‘Apps’), žaidimams, filmams ir TV laidoms, kurias galima parsisiūsti.

Android sistema: tėvelių kontrolės (angliškai ‘Parental control’) nustatymai nėra automatiškai įjungti.

  1. Įeikite į „Play“ parduotuvę (angliškai Play Store)
  2. Spauskite Meniu (1)
  3. Pasirinkite Nustatymai (angliškai Settings) (2)
  4. Spauskite Tėvų Kontrolė (angliškai Parental Control) (3)
  5. Brūkštelėkite slankiklį ir įvesti PIN kodą (4)
  6. Naudokite pateiktus filtrus, kad nustatytumėte amžiaus cenzą

Dėl išsamesnės informacijos skaitykite Tėvams skirtą vadovą.

kelias į naršymo istoriją chrome naršyklėje

Jei įsigijote iPad planšetę:
Šioje planšetėje tevų kontrolę taip pat reikės nustatyti patiems. Plačiau skaitykite čia.

Jeigu jūs esate susirūpinę, kiek laiko prie planšetės praleidžia jūsų vaikas ar jeigu jūs jaučiate, kad jums sunku kontroliuoti, kiek laiko vaikas praleidžia prie planšetės/telefono pasitelkite į pagalbą programėles, kurios jums padės susidoroti su šia užduotimi (straipsnis ruošiamas).