mergaite_skauda_galvaVasario pabaigoje Danijos žiniose pasirodė siužetas apie vaikus ir IT, tiksliau apie IT įrenginių keliamą žalą vaikų sveikatai. Pateikta informacija iš tikrųjų turėtų priversti sumąstyti kiekvieną mamą bei tėtį, kurių vaikai naudojąsi IT. Siužete pateikta informacija iliustruoja, kad iš tiesų vaikų naudojimąsis IT yra aktuali šių dienų tema, apie kurią reikia kalbėti kuo skubiau.

Danų specialistų surinkta informacija rodo, kad 2014 metais vaikų (10-14 metų) apsilankusių pas fizioterapeutą skaičius išaugo netgi 47% palyginus su 2008-ais metais! Tuo tarpu pekiamečių – devynmečių vaikų grupėje šitas šuolis yra 33%. Vaikai, apsilankantys pas fizioterapeutą skundžiasi kaklo, nugaros skausmais, miego sutrikimais bei galvos skausmais. Šie skausmai yra netinkamo bei dažno naudojimosi IT padarinys.

Danijos fizioterapeutų asociacija pabrėžia, kad pateikti skaičiai verčia sunerimti. Įprasta, kad dažniausiai i fizioterapeutus kreipiasi penkiasdešimtmečiai, bet pastaruosius keletą metų išaugo skaičius tevelių, kurie kreipiasi i fizioterapeutus su vaikais, kurie skundžiasi nugaros, kaklo skausmais.

Ši informacija dar kartą įrodo, kad labai trūksta bendro supratimo apie IT įrenginių teisingo panaudojimo principus ne tik Lietuvoje, bet ir už Lietuvos ribų.

Straipsnyje panaudotas informacijos šaltinis (danų kalba): Børn får skader af tablets og smartphones: – Det er alarmerende