mergaite_mokosi_ipad2Vaikai mokosi greičiau su planšetėmis negu su knygomis – rodo naujas britų mokslininkų atliktas tyrimas.
Annette Karmiloff-Smith ir Tim Smith, Birkbeck universitete Londone pchichologijos mokslininkai, nori išsiaiškinti, kaip skaitmeninių technologijų naudojimas paveikia ankstyvą vaiko vystymąsi. Šiuo tikslu, mokslininkai pradėjo TABLE (PLANŠETĖS) projektą, kuris finansuojamas Leverhulme Trust fondo. Projekto tikslas – išsiaiškinti, kokį vaidmenį liečiamieji skaitmeniniai prietaisai (planšetės ir išmanieji telefonai) atlieka šeimos gyvenime, vaikų entuziazmą skaitmeniniams liečiamiesiems įrenginiams ir tėvų susirūpinimą.
TABLET projekto tikslas yra suteikti supratimą tėvams, taisyklių ir rekomendacijų kūrėjams ir mokslininkams, kaip vaikai vystosi šiandieninėje technologijų visuomenėje.
iPad yra tik penkių metų senumo technologija. Šiandien vis dar nėra pilnai ištirta kokią įtaką iPad turi vaikų raidai ir vystymuisi. Viena yra aišku – vaikai su malonumu naudoja iPad, o tai sukelia daug nerimo tėveliams.

Leverhulme Trust remiamas TABLET projektas yra pirmasis mokslinis tyrimas, kurio tikslas buvo ištirti kaip 6mėn – 3 metų vaikai naudojasi prietaisais su liečiamaisiais ekranais ir kaip tai paveikia vaikų raidą ir vystymąsi.
Daugiau apie projektą skaitykite čia (angliškai).